Speciální vysávání

Vzhledem k rostoucím požadavkům BOZP se stává samozřejmostí poptávka po vysavačích, které se svými vlastnostmi a parametry odlišují od standardních vysavačů. Proto se tak zvedá tlak na vyšší kvalitu filtrů, krytí motorů nebo vzduchový pohon motorů. Jedná se především o vysavače určené do prostředí s výskytem velmi jemných materiálů, výbušných a vznětlivých prachů a plynů. Tyto vysavače jsou vybaveny certifikací o atestaci TÜV nebo ATEX podle 94/9/EC ATEX a 99/92/EC ATEX direktiv. Dalšími možnostmi jak se odlišují speciální vysavače od obyčejných vysavačů jsou například možnosti připojení přídavných zařízení (vrtačky, brusky) a vysavač je tak například spouštěn nebo očišťován automaticky se spuštěním přídavného zařízení. V případě prostředí, kde je potřeba vysávání většího množství olejů či emulzí jsou k dispozici vysavače, které dokáží automaticky vysátou kapalinu přečerpat.

Vysavače pro výbušné prostředí

Vysavače určené do výbušného prostředí se odlišují podle stupně nebezpečí jednotlivých prostředí. Vysavače jsou provozuschopné a bezpečné většinou v zónách Z1, Z2, Z21, Z22, B1 a označené značkou EX. Prostředí, ve kterých jsou zkušenosti právě s takovými podmínkami a vysáváním jsou například: výroba elektromechanických součástek, zemědělská výroba, výroba vápna, automobilový průmysl, výroba léčiv, energetika, sladovny, výroba hliníkových odlitků, zpracování technických plodin, výroba obilí a krmiv, farmacie, zdravotní materiály, biotechnologie, údržba letišť a letadel, uhelné sklady, mlýny, sila apod.

Vysavače pro velmi prašné prostředí

V mnoha případech při volbě správného typu vysavače naráží zákazník na nedostatečnou filtraci. V současné době může společnost Fispoclean s.r.o. poskytnout celou řadu speciálních filtrů, které se mohou pochlubit velmi silnou účinností filtrování (až 99,999%), tyto filtry jsou certifikovány do propustnosti L, M, H (karcinogenní a choroboplodné látky).

Vysavače pro vysávání olejů a emulzí

V některých provozech je potřeba odsávat větší nebo menší množství olejů nebo emulzí. Vysavače zařazené do této třídy jsou schopné současného vysávání odpadu a přečerpávání emulzí. Stroje jsou vybaveny jednofázovými nebo třífázovými motory k nepřetržitému odsávání. Stroj je vybaven plovákem a dvojitou filtrací (sítka), které zadrží nejprve hrubou a poté jemnou nečistotu, takovým způsobem, že je přečerpaný olej možný znovu použít v dalším procesu.

Vasavače pro extrémně čisté prostředí

Jednoduché zařazení chemického, farmaceutického nebo leteckého průmyslu. Provozy je potřeba udržovat v naprosto čistém stavu a zároveň hrozí nebezpečí ze strany hořlavých a výbušných materiálů. K tomu jsou určeny vysavače, které jsou vybaveny dokonalou filtraci typu H a také atestací ATEX do všech nebezpečných zón kromě Z0 a Z20. Jedná se o vzduchové vysavače s označením EX.

Ostatní příslušenství

Vysávání je občas potřeba v prostorech, které nejsou vybaveny zdrojem el. energii, proto jsou k dispozici bateriové vysavače, které jsou poháněné akumulátorem nebo benzínovým motorem. Speciálním požadavkům k dispozici je například zádový vysavač, který je schopný fungovat také jako fukar. Další možností speciálního vysávání jsou stroje, k nimž lze připojit například brusku, frézu nebo vrtačku. Toto přídavné zařízení se potom stává „dálkovým ovládáním“ vysavače a spouští se po každém spuštění přídavného zařízení. Některé filtry vysavačů se mohou automaticky očišťovat pomocí elektrického oklepu filtru. K dispozici je nabídka vysavačů různých velikostí a parametrů. V dalších případech se vysavače doplňují o zvláštní příslušenství, které zvyšuje účinnost těchto vysavačů (předřadné nádoby, hadice, dýzy, koncovky, spojky, filtry apod.).

 

Dodavatel s více než
20-ti letou tradicí
Nejširší nabídka značek
za příznivou cenu
Kvalitní
a rychlý servis
Ochotní a vstřícní
specialisté
Záruka, podpora
a školení
Doprava zdarma a dárek k Vašim objednávkám