Zametání

V případě znečištěných prostorů, které není třeba umývat jsou k dispozici stroje nazývané zametače používané například k zametání parkovišť, skladů venkovních i vnitřních, náměstí apod.. Zametače figurují v nabídce společnosti Fispoclean s.r.o. v několika variantách. Mechanické zametací stroje, poháněné pouze lidskou silou, bateriové, benzínové nebo plynové, další možné dělení je na zametače s chodící nebo sedící obsluhou, které se pak od sebe odlišují svou velikostí. Zametání je prováděno většinou pomocí jednoho centrálního válcového kartáče a kartáčů přimetacích, které jsou situovány vpředu stroje. Zametače obsahují dvě odpadní nádrže (u kartáče a za odsávacím filtrem), filtr a sání. Téměř u všech modelů jde nastavit přítlak kartáče z důvodů různého stupně znečištění.

Mechanické zametání

Mechanické zametací stroje jsou uváděny do pohybu silou obsluhy a pomocí převodů je tento pohyb převáděn i do přimetacího a hlavního kartáče. Mechanické zametače jsou ze všech modelů nejlevnější z důvodů nevyužívání žádné elektroniky a automatizace. Neznamená to však, že by nedokázaly vytvořit stejnou službu jako bateriové nebo benzínové zametače. Mechanické zametací stroje jsou mnohonásobně účinnější než obyčejné koště a podobné ruční úklidové nástroje. Dokáží zamést a sebrat drobné úlomky, papírky, drátky apod.

Zametací stroje s chodící obsluhou

Zametací stroje s chodící obsluhou musí pracovník stále vést před sebou, ale nemusí k tomu vynaložit žádnou fyzickou námahu. Veškerý pohyb stroje je prováděn pomocí pojezdového motoru. Princip zametání ovšem zůstává podobný jako u mechanického zametače. Podle modelu stroje mohou jeden nebo dva přimetací kartáče přimetat nečistoty přímo pod stroj, kde rotuje válcový kartáč a zvedá tak nečistoty do odpadní nádrže a sací motor odsává zvířený vzduch, který se přes filtr pročistí a nečistoty se usazují v druhé odpadní nádrži. Modely jsou podle výběru poháněné benzínovým nebo bateriovým motorem. Pojezdová rychlost se šplhá k 5 km/h a kapacita kontejneru k 70 l a teoretický pracovní výkon k 4.500 m2/hod a samozřejmostí je elektrický oklep filtru.

Zametací stroje se sedící obsluhou

Velké zametače na benzínový, bateriový nebo plynový pohon jsou vybaveny řídícím místem pro obsluhu. Zde má pracovník k dispozici veškeré ovládání stroje. Teoretická plocha zametání se pohybuje podle velikosti stroje mezi 5.000 - 20.000 m2/hod. stroje jsou vybaveny ručním nebo hydraulickým vyklápěním odpadní nádrže o velikosti až 450 l (zvednutí odpadní nádrže do výšky až 1,20 m), pojezdová rychlost až 10 km/hod. Stroje těchto rozměrů jsou vhodné například na čištění parkovišť u obchodních center, velkých skladovacích ploch apod.

Dodavatel s více než
20-ti letou tradicí
Nejširší nabídka značek
za příznivou cenu
Kvalitní
a rychlý servis
Ochotní a vstřícní
specialisté
Záruka, podpora
a školení
Doprava zdarma a dárek k Vašim objednávkám